eksperci kredytowi - Doradca.co.pl - kredyty, doradztwo, inwestycje

Karta wielowalutowa – idealna na zagranicznych wakacjach

Notus kredyty gotówkowe

Niektóre banki dla ułatwienia płatności zagranicą wprowadziły karty wielowalutowe. Posiadacze takich kart nie muszą płacić za dokonywane w obcej walucie transakcje lub wypłaty gotówki. Środki w takim przypadku pobierane są z kont walutowych prowadzonych w euro, funtach, frankach czy dolarach bez przewalutowania.

Z danych MasterCard wynika, że poza granicami kraju ponad 40% turystów dokonuje transakcji przy użyciu kart płatniczych. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, ale do niedawna cena takich usług była obciążeniem dodatkowym dla klientów (sięgała nawet 5% wartości transakcji). Obecnie ułatwiając sobie życie wielu z nas korzysta z kart wielowalutowych, by nie płacić za przewalutowanie, a zwykle wcześniej zasilając konto walutowe konkretną sumą środków zakupionych czy to w banku, czy w kantorach internetowych które też stają się dość popularne w Polsce. Rachunek można zasilać online, zatem oszczędzimy i czas. Jeśli często podróżujemy karta wielowalutowa jest warta uwagi.

Dzięki karcie walutowej można nie tylko dokonywać transakcji, płacić za towary i usługi (również w punktach stacjonarnych) czy wypłacać pieniądze. W Banku ING, PEKAO czy PKO BP automatycznie zostaje rozpoznana waluta w jakiej dokonujemy płatności. Inne banki niestety wymagają kilku kroków, by „ręcznie” wybrać rachunek, z jakiego ma być realizowana płatność. Ale gra warta jest poświęcenia, bo dzięki odpowiednim ustawieniom konto zostanie obciążone wyłącznie tą kwotą, jaka widnieje na rachunku czy paragonie, bez dodatkowych opłat i przeliczników po cenach danej waluty w konkretnym dniu, jak to miało miejsce do tej pory. Po powrocie należy zmienić ustawienia i podpiąć kartę do rachunku prowadzonego w złotówkach.

Trzeba zwrócić uwagę, wybierając konkretna ofertę banku, czy będzie trzeba dopłacać do takiej karty i ile zapłacimy za korzystanie z zagranicznych bankomatów przy pobraniu gotówki. Sumując powyższe koszta zwykle i tak posiadanie karty będzie opłacalne dla przemieszczających się często po różnych krajach, a na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niż wożenie gotówki w portfelu.

Sprawdź najnowsze porównania:
kredyty hipoteczne porównanie wrzesień 2018
kredyty gotówkowe porównanie wrzesień 2018
konta osobiste porównanie wrzesień 2018
lokaty bankowe porównanie wrzesień 2018
karty kredytowe porównanie wrzesień 2018

Porównywarka kredytów hipotecznych Notus
SZYBKI KONTAKT Z EKSPERTEM HIPOTECZNYM NOTUS Z TWOJEJ OKOLICYZOSTAW DANE ODDZWONIMY W 5 MINUT
+