eksperci kredytowi - Doradca.co.pl - kredyty, doradztwo, inwestycje

Karta wielowalutowa – idealna na zagranicznych wakacjach

Notus kredyty gotówkowe

Niektóre banki dla ułatwienia płatności zagranicą wprowadziły karty wielowalutowe. Posiadacze takich kart nie muszą płacić za dokonywane w obcej walucie transakcje lub wypłaty gotówki. Środki w takim przypadku pobierane są z kont walutowych prowadzonych w euro, funtach, frankach czy dolarach bez przewalutowania.

Z danych MasterCard wynika, że poza granicami kraju ponad 40% turystów dokonuje transakcji przy użyciu kart płatniczych. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, ale do niedawna cena takich usług była obciążeniem dodatkowym dla klientów (sięgała nawet 5% wartości transakcji). Obecnie ułatwiając sobie życie wielu z nas korzysta z kart wielowalutowych, by nie płacić za przewalutowanie, a zwykle wcześniej zasilając konto walutowe konkretną sumą środków zakupionych czy to w banku, czy w kantorach internetowych które też stają się dość popularne w Polsce. Rachunek można zasilać online, zatem oszczędzimy i czas. Jeśli często podróżujemy karta wielowalutowa jest warta uwagi.

Dzięki karcie walutowej można nie tylko dokonywać transakcji, płacić za towary i usługi (również w punktach stacjonarnych) czy wypłacać pieniądze. W Banku ING, PEKAO czy PKO BP automatycznie zostaje rozpoznana waluta w jakiej dokonujemy płatności. Inne banki niestety wymagają kilku kroków, by „ręcznie” wybrać rachunek, z jakiego ma być realizowana płatność. Ale gra warta jest poświęcenia, bo dzięki odpowiednim ustawieniom konto zostanie obciążone wyłącznie tą kwotą, jaka widnieje na rachunku czy paragonie, bez dodatkowych opłat i przeliczników po cenach danej waluty w konkretnym dniu, jak to miało miejsce do tej pory. Po powrocie należy zmienić ustawienia i podpiąć kartę do rachunku prowadzonego w złotówkach.

Trzeba zwrócić uwagę, wybierając konkretna ofertę banku, czy będzie trzeba dopłacać do takiej karty i ile zapłacimy za korzystanie z zagranicznych bankomatów przy pobraniu gotówki. Sumując powyższe koszta zwykle i tak posiadanie karty będzie opłacalne dla przemieszczających się często po różnych krajach, a na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niż wożenie gotówki w portfelu.

Sprawdź najnowsze porównania:
kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2019
kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2019
konta osobiste porównanie styczeń 2019
lokaty bankowe porównanie styczeń 2019
karty kredytowe porównanie styczeń 2019

Porównywarka kredytów hipotecznych Notus
KONTAKT Z EKSPERTEM NOTUSZOSTAW NUMER ODDZWONIMY
+