eksperci kredytowi - Doradca.co.pl - kredyty, doradztwo, inwestycje

Planowanie wakacji – sprawdź czy biuro podróży nie upadnie

Notus kredyty gotówkowe

Wiosną mamy największy wybór ofert na wakacje i wówczas najczęściej dokonujemy rezerwacji na wymarzony urlop w atrakcyjnej cenie. Doświadczenia lat ubiegłych powodują, że wielu z nas dokładnie analizuje każdą ofertę, warto też sprawdzić biuro podróży organizujące wczasy, by wakacje były niezapomniane z tych pozytywnych przyczyn, a nie totalnej porażki. Biura podróży upadają, na ich miejsce powstają nowe. Jak sprawdzić, czy biuro jest pewne, a nie zagrożone likwidacją?

Przed zabukowaniem konkretnej oferty warto jako pierwszą czynność dokonać sprawdzenia, czy organizator działa legalnie. Wystarczy zerknąć na stronie CEOTiPT status firmy, czy działa legalnie, ma wszelkie uprawnienia i pakiety ubezpieczeń. Oczywiście można też często bezpłatnie dokonać sprawdzenia w bazach dłużników, np. BIG Info Monitor, ale tam trzeba będzie zapłacić za raport ok. 30 zł (chyba jednak warto). Tam znajdziemy informacje, czy biuro nie jest zadłużone, jedynie posługując się numerem NIP organizatora wyjazdu wakacyjnego.

Decydując się na wyjazd zagraniczny można pokusić się o przejrzenie ostrzeżeń Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczących zagrożeń w krajach, które stanowią cel naszej podróży. Wskazane jest to zwłaszcza w sytuacji, gdy wybieramy wakacje w krajach ze skomplikowaną sytuacją polityczną (Egipt, Turcja, kraje w których trwają konflikty zbrojne itd.) choć nie warto chyba ryzykować, mimo piękna tamtych regionów.

Reklamacja wczasów

Jeśli mimo naszych prewencyjnych działań ostatecznie okaże się, że biuro nie spełniło wszelkich gwarantowanych umową świadczeń, to każdemu przysługuje prawo do reklamacji. Mowa tu o gorszym standardzie hotelu, ograniczonych atrakcjach, niepełnym wyżywieniu mimo opcji all inclusive czy animacji. Wówczas można domagać się rabatu za wczasy. Reklamację składa się do organizatora pisemnie, z uwzględnieniem i udowodnieniem wszelkich niedociągnięć i właściwymi żądaniami. Wiele tego typu reklamacji jest uwzględnianych i klienci mogą liczyć na rekompensatę.

Jednak jeśli właściwie przygotujemy się do poszukiwań wakacyjnych ofert, dokonamy weryfikacji, sprawdzenia biura podróży, zapoznamy się z opiniami tych, którzy korzystali z wcześniejszych ofert biura możemy ograniczyć ryzyko niepowodzeń do minimum i wakacje staną się niezapomniane w pozytywnym aspekcie.

Sprawdź najnowsze porównania:
kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
kredyty gotówkowe porównanie maj 2022
konta osobiste porównanie maj 2022
lokaty bankowe porównanie maj 2022
karty kredytowe porównanie maj 2022

Porównywarka kredytów hipotecznych Notus