eksperci kredytowi - Doradca.co.pl - kredyty, doradztwo, inwestycje

Nowość 2017: rozlicz swój PIT za pomocą bankowości elektronicznej

Notus kredyty gotówkowe

Obecnie trwa czas rozliczeń podatkowych i chociaż kiedyś zajmowały się tym specjalistyczne firmy, dziś z powodzeniem można zrobić to samemu. W sieci dostępnych jest mnóstwo darmowych programów PIT, dzięki którym można rozliczyć się w bardzo szybki i wygodny sposób. Jeżeli nie chcemy ściągać programu na dysk swojego komputera, można też zdecydować się na rozliczenie w formie online. Co ciekawe od 15 marca bieżącego roku, powinna zacząć obowiązuje znowelizowana ustawa o podatku dochodowym, która przyczyni się do tego, że rozliczenie z fiskusem stanie się jeszcze prostsze, niż dotychczas. W tym roku po raz pierwszy można zlecić przygotowanie rozliczenia rocznego samemu urzędowi skarbowemu albo zdecydować się na rozliczenie poprzez bankowość elektroniczną, co umożliwia między innymi PKO BP i ING BŚ.

Jeżeli chcemy skorzystać z nowych udogodnień, należy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego. Można to zrobić na kilka sposobów – przez e-deklarację, portal podatkowy albo za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Będą potrzebne takie dane jak nazwa urzędu skarbowego, nazwa organizacji, której chcemy przekazać swój 1% podatku oraz adres e-mail. Następnie będziemy musieli poczekać kilka dni, aby urząd skarbowy przygotował dla nas wypełniony formularz PIT-37 na podstawie otrzymanych od naszego pracodawcy/pracodawców formularzy PIT-11. Po zweryfikowaniu poprawności danych zawartych w formularzu można spokojnie czekać na zwrot podatku. Jeżeli znajdziemy nieprawidłowości, trzeba wypełnić dokument jeszcze raz samodzielnie.

Taka forma rozliczenia podatkowego jest bardzo prosta i wygodna, to kolejne ułatwienie, które pozwala zaoszczędzić czas. Współpraca instytucji bankowych z administracją to dobre rozwiązanie, z którym z pewnością będziemy spotykać się coraz częściej. Pamiętajmy, aby nie odkładać obowiązku rozliczenia podatkowego do ostatniej chwili, im szybciej dopełnimy zobowiązań, tym lepiej dla nas.

Sprawdź najnowsze porównania:
kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2019
kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2019
konta osobiste porównanie styczeń 2019
lokaty bankowe porównanie styczeń 2019
karty kredytowe porównanie styczeń 2019

Porównywarka kredytów hipotecznych Notus
KONTAKT Z EKSPERTEM NOTUSZOSTAW NUMER ODDZWONIMY
+