eksperci kredytowi - Doradca.co.pl - kredyty, doradztwo, inwestycje

Nowość 2017: rozlicz swój PIT za pomocą bankowości elektronicznej

Notus kredyty gotówkowe

Obecnie trwa czas rozliczeń podatkowych i chociaż kiedyś zajmowały się tym specjalistyczne firmy, dziś z powodzeniem można zrobić to samemu. W sieci dostępnych jest mnóstwo darmowych programów PIT, dzięki którym można rozliczyć się w bardzo szybki i wygodny sposób. Jeżeli nie chcemy ściągać programu na dysk swojego komputera, można też zdecydować się na rozliczenie w formie online. Co ciekawe od 15 marca bieżącego roku, powinna zacząć obowiązuje znowelizowana ustawa o podatku dochodowym, która przyczyni się do tego, że rozliczenie z fiskusem stanie się jeszcze prostsze, niż dotychczas. W tym roku po raz pierwszy można zlecić przygotowanie rozliczenia rocznego samemu urzędowi skarbowemu albo zdecydować się na rozliczenie poprzez bankowość elektroniczną, co umożliwia między innymi PKO BP i ING BŚ.

Jeżeli chcemy skorzystać z nowych udogodnień, należy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego. Można to zrobić na kilka sposobów – przez e-deklarację, portal podatkowy albo za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Będą potrzebne takie dane jak nazwa urzędu skarbowego, nazwa organizacji, której chcemy przekazać swój 1% podatku oraz adres e-mail. Następnie będziemy musieli poczekać kilka dni, aby urząd skarbowy przygotował dla nas wypełniony formularz PIT-37 na podstawie otrzymanych od naszego pracodawcy/pracodawców formularzy PIT-11. Po zweryfikowaniu poprawności danych zawartych w formularzu można spokojnie czekać na zwrot podatku. Jeżeli znajdziemy nieprawidłowości, trzeba wypełnić dokument jeszcze raz samodzielnie.

Taka forma rozliczenia podatkowego jest bardzo prosta i wygodna, to kolejne ułatwienie, które pozwala zaoszczędzić czas. Współpraca instytucji bankowych z administracją to dobre rozwiązanie, z którym z pewnością będziemy spotykać się coraz częściej. Pamiętajmy, aby nie odkładać obowiązku rozliczenia podatkowego do ostatniej chwili, im szybciej dopełnimy zobowiązań, tym lepiej dla nas.

Sprawdź najnowsze porównania:
kredyty hipoteczne porównanie październik 2018
kredyty gotówkowe porównanie październik 2018
konta osobiste porównanie październik 2018
lokaty bankowe porównanie październik 2018
karty kredytowe porównanie październik 2018

Porównywarka kredytów hipotecznych Notus
SZYBKI KONTAKT Z EKSPERTEM HIPOTECZNYM NOTUS Z TWOJEJ OKOLICYZOSTAW DANE ODDZWONIMY W 5 MINUT
+